Colt 45 Goverment 1911

Nové

Katalog. číslo: 1227 NQ

Replika Colt 45 Goverment, 1911. Replika má dřevěné rukojeti /pažbičky/, povrchová úprava nikl. Mechanismus repliky je pohyblivý.

Více informací

2 250 Kč

1 860 Kč
 bez DPH

Dostupnost skladem
Hmotnost g 1000
Rozměry cm 24
Materiál kov + dřevo

Napsat recenzi

Napsat recenzi

Replika Colt 45 Goverment, 1911. Replika má dřevěné rukojeti /pažbičky/, povrchová úprava nikl. Mechanismus repliky je pohyblivý.

Colt 45 Goverment je samonabíjecí pistole na náboj .45 ACP, kterou zkonstruoval John Moses Browning. Do výzbroje US ARMY se dostala roku 1911 a s jedinou výraznou modernizací v roce 1924 sloužila jako standardní krátká palná zbraň až do roku 1985, kdy ji nahradila Beretta 92 F (M9) ráže 9 mm Luger (některé speciální armádní jednotky ji používají dodnes). Dočkala se nasazení během čtyř velkých válek (první i druhé světové války, Korejské války a Války ve Vietnamu) a nespočtu dalších ozbrojených konfliktů. Zbraň má standardní zásobník na 7 nábojů a je vybavena manuální a dlaňovou pojistkou.

 Závěr pistole je uzamčen pomocí dvou žeber na hlavni, která zapadají do příslušných vybrání v závěru. Závěr se odemyká po krátkém pohybu vzad, kdy díky pohyblivému řetízkovému článku pod nábojovou komorou poklesne zadní část hlavně, její uzamykací žebra vyjdou z vybrání v závěru, hlaveň se zastaví a vzad pokračuje již jen závěr. Jedná se o jednočinnou pistoli pracující v režimu SA – před prvním výstřelem je nutno ručně natáhnout kohout zbraně – nelze tedy jako u dvojčinných zbraní vypálit první ránu pouhým protažením spouště. Avšak není nutno natahovat kohout zvlášť v případě, když je pohybem závěru zaváděn náboj do nábojové komory- tehdy je kohout natažen pohybem závěru.

M 1911 - Základní celoocelový model, zavedený do výzbroje v roce 1911. Bylo vyrobeno také 12000 kusů v ráži .455 Webley pro Velkou Británii.
Kromě firmy Colt vyráběly tyto pistole pro americkou armádu během První světové války i společnosti Springfield Armory a Remington.

Tento základní model byl modernizován do modelu:

M 1911 A1- Modernizovaný model, zaváděný do výzbroje od roku 1924.

Hlavní odlišnosti od předchozího provedení: obloukový hřbet dolní poloviny rukojeti, vybrání ve tvaru půlměsíce na rámu za spouští, kratší spoušť, jiný tvar výběžku dlaňové pojistky, jiný tvar palečníku kohoutu.
Kromě firmy Colt vyráběly tyto pistole pro americkou armádu během Druhé světové války i společnosti Remington, Ithaca Gun, Union Switch & Signal, Winter.
Od roku 1946 se razil na pistole určené pro civilní trh nápis Colt Government Model. Časem se slovní spojení Government Model (vládní model) či pouze Government začalo používat obecně k označení všech pistolí řady 1911 v plné velikosti.

M 1911 A1 se dočkala mnoha variant určených pro civilní trh a je stále nejkopírovanější pistolí na světě. Od března 1911 do konce první světové války dostala americká armáda, námořnictvo a námořní pěchota 592 981 kusů převážně vyrobených firmou Colt v Hartfordu. Později se na výrobě podílely i zbrojovka ve Springfieldu a firma Remington. Vyrobeno bylo celkem přes dva miliony a jejich výroba pokračuje i po druhé světové válce.

zdroj: Wikipedia