Otvírač dopisů

Nové

Katalog. číslo: 9030

Otvírač dopisů meč Krále Artuše . Vyrobené z kovu, s dřevěnou krabici.

Více informací

599 Kč

495 Kč
 bez DPH

Dostupnost není skladem
Hmotnost g 214
Rozměry cm 26
Materiál kov + dřevo

Napsat recenzi

Napsat recenzi


Příběh krále Artuše je úzce spjat se magické a tajemné Excalibur meč, jehož jméno znamená „řezat ocel“, která byla jedním z jeho mnoha vlastností. Bylo také řečeno, že plášť z Excalibur vlastnil schopnost chránit ten, kdo je provádí, aby mu zabránila poškození nebo zranění.

Existuje několik legend o tom, jak Arthur dostal tento mýtický meč; Existují dvě hlavní varianty, které vystupují nad ostatní: první státy o Excalibur jako meč dobytý ze skály Arthur a druhá verze, meč svěřeno mladému králi Lady of the Lake.

V první verzi, která se týká Geoffrey Monmouth, se říká, že po smrti krále Uther Pendragon, Merlin kované na ostrově Avalon mocný meč Excalibur a pohřbili ho na ocelovou kovadlinou na skále poblíž St. Paul; Kdo by mohl čerpat meč z postele, bude legitimním králem Anglie. Když se mladý Arthur dorazil do šestnácti letech ho otec a jeho bratry do Londýna se k účasti v boji mezi rytíři. Zatímco hledal meč pro jeho bratra Kay Arthur držel pevně na Excalibur, a když ji zvedl, nůž sklouzl hladce. A tak automaticky, byl korunován na krále.