Meč Napoleona.

Nové

Katalog. číslo: 9127

Napoleonský meč, používaný mezi 17. a 20. století.

Více informací

2 310 Kč

1 909 Kč
 bez DPH

Dostupnost není skladem
Hmotnost g 1113
Rozměry cm 71
Materiál kov

Napsat recenzi

Napsat recenzi

Šavle,  zakřivený meč s jediným okrajem, určený k řezání, obvykle používaný kavalérem, pěchotou a námořními důstojníky mezi 17. a 20. stoletím.

Zakřivená  čepel ji tradičně odlišuje od meče a jeho cílem je dostat člověka, když vyloží zbraně touto zbraní, nakreslí na soupeře široký kruh, což dělá bod řezu šavle vždy tečnou; Vznikla kvůli potřebě rychlosti v boji, což je dosaženo řezáním a neopouštěním ostří zbraně vloženého do oponentského těla. Sabery určené pro kavalérie mají velké zakřivení, jsou téměř kruhové, ale šavle pro pěchotu a námořnictvo mají menší zakřivení, protože přikládají větší důležitost obranné funkci: držte pryč nepřítele a zastavte jeho rány.

Napoleon Bonaparte (1769-1821), francouzský císař (1804-1815), upevnil a zavedl mnohé reformy francouzské revoluce. Je považován za jednoho z největších vojenských génií dějin; Dobyvatel většiny Evropy, velel kampaně velmi úspěšnou válku, i když s jistými stejnými porážkami. Jejich agresivní válečné dobytí se staly největšími vojenskými operacemi, které byly až do té doby známy v Evropě, zahrnující řadu vojáků, kteří nebyli nikdy viděni v armádách té doby.